موکت شویی

موکت شویی یک روش عالی برای شستشوی انواع موکت

هر چقدر هم که تلاش کنید موکت ها را تمیز نگه دارید، بهرحال این اتفاق اغلب می افتد که موادی بر روی موکت بریزد و یا کودکان خود یا مهمانان تات آن را کثیف کنند. موکت ها یکی از انواع کفپوش های پرطرفدار خصوصا در خانه های ایرانیان است.

از آن جایی که فرش ها انعطاف پذیری کمتری دارند و کمتر می توان از آن ها در بخش های مختلف استفاده نمود. از طرف دیگر فرش ها اغلب گران قیمت هستند. در نتیجه موکت ها با قیمت های ارزان تری که دارند، می توانند گزینه خوبی برای جایگزینی فرش باشند. این نوع از کفپوش ها به خوبی قسمت های مختلف زمین را پوشش داده و در عین حال قیمت مناسبی نیز دارند.

موکت ها امروزه با انواع طرح و رنگ های متنوعی طراحی و تولید می شوند که در بخش های مختلف منازل، ادارات، ارگان ها، مساجد، نمازخانه ها و ... مورد استفاده قرار گیرند. موکت ها یکی از اجزای دکوراسیون داخلی هستند که باید حفظ و مراقبت شوند.

خدمات موکت شویی قالیشویی توحید

ظرافت خانه کامل نیست مگر اینکه موکت های شما نیز همچون فرش، مبل و سایر وسایل تمیز و عاری از لکه و کثیفی باشند. با استفاده از سرویس موکت شویی قالیشویی توحید می توانید انواع موکت های خود را با قیمت مناسب به صورت اتوماتیک و به سرعت تمیز نمایید.

 • کارشناسان فنی مجرب

  جای فرش شما زیر نظر کارشناسان فنی ما امن است.

 • خدمات متنوع

  از شستشوی انواع فرش تا مبل شویی و موکت شویی.

 • قیمت‌های مقرون به صرفه

  قیمت ها اینجا زیر نظر اتحادیه و مقرون به صرفه است.

 • خدمات قابل اطمینان

  کیفیت ارائه خدمات و تعهد اینجا راز اعتماد مشتریان است.

 • تخفیف های ویژه

  تخفیف ویژه ثبت سفارش آنلاین اینجا تاریخ انقضا ندارد.

باید ها و نباید های شستشوی موکت

چرا باید موکت ها را بشوییم؟

موکت ها متداول ترین پوشش کف برای اتاق خواب و اتاق نشیمن هستند. اما باید توجه کنید که موکت ها نیز مانند هر کفپوش دیگری به شستشو و مراقبت نیاز دارند. همچنین موکت ها اغلب در زیر فرش ها و یا در گوشه و کنار منزل دیده می شوند، بنابراین گرد و خاک بیشتری به خود جذب کرده و بیشتر لکه دار می شوند. بنابراین از آن جایی که موکت ها بیشتر از فرش ها و سایر کفپوش ها در معرض آلودگی های مختلف هستند و همچنین در زیبایی و تمیزی خانه نیز نقش به سزایی دارند، شست و شوی آن ها بایستی به طور مرتب انجام گیرد تا فضایی زیبا و مملو از پاکیزگی را برای ما به ارمغان آورند.

چرا نباید موکت ها را خودمان بشوییم؟

از آن جایی که موکت ها انعطاف پذیری بیشتری دارند، اغلب افراد ترجیح می دهند تا شستشوی موکت در منزل را امتحان کرده و خودشان این کار را انجام دهند. اما دقت کنید که شستشوی موکت در خانه علاوه بر صرف زمان و تلاش زیادی، در نهایت نیز ممکن است نتایج مورد نظر شما را نداشته باشد.

چرا باید موکت ها را بشوییم؟

همچنین شستن موکت در خانه ممکن است باعث آسیب زدن به بافت موکت شده و یا به جای از بین بردن لکه ها، باعث پخش لکه بر روی موکت شود. دیگر مضرات شست و شوی موکت در منزل شامل موارد زیر است:

 • استفاده بیش از حد از مواد شوینده: اغلب افراد برای شستن و تمیز کردن موکت از میزان زیادی مواد شوینده استفاده می کنند. این موضوع می تواند باعث شود تا نتوانند مواد شوینده را حتی با چندین بار آبکشی، از بافت موکت خارج کنند و به این ترتیب باعث پوسیدگی موکت شوند.
 • عدم خروج آب اضافی از موکت: هنگامی که موکت بیش از اندازه خیس ‌شود و آب به پد زیر موکت برسد، خارج کردن آب از آن بسیار دشوار خواهد بود. همچنین به جای ماندن آب اضافی در موکت، امکان رشد قارچ و حشرات در آن را افزایش داده و باعث جذب بیشتر کثیفی های اطراف می شود.
 • لک شدن موکت: موکت های خیس علاوه بر اینکه گرد و خاک و دیگر آلودگی ها را به سرعت جذب می کنند و چک مرده می شوند، می توانند باعث رنگ پس دادن سایر وسایل منزل نیز شوند. به طور مثال اگر موکت هایی که خیس باقی می مانند، در معرض پایه های مبل چوبی و یا صندلی های فلزی قرار گیرند، باعث رنگ دادن چوب بر روی موکت شده و یا باعث زنگ زدن فلزات و برجای ماندن رنگ فلزی بر روی موکت می شوند.
قالیشویی توحید، اولین گزینه برای دریافت خدمات

کار را به کاردان بسپارید!

مزایای موکت شویی به کمک متخصصین قالیشویی شامل موارد زیر است:

 • شستن موکت به صورت تخصصی بسیار سریع انجام می شود.
 • در شستن موکت حرفه ای آب اضافی موکت در انتها خارج شده و موکت خشک می ماند.
 • انواع لکه های موکت حذف خواهند شد.
 • در شست و شوی تخصصی به الیاف و بافت موکت آسیب نخواهد رسید.
 • نیازی به بلند کردن و جابجایی موکت نیست و شستن در محل انجام خواهد شد.
 • شستشو با کمک مواد شوینده تخصصی انجام شده و رنگ موکت تغییر نخواهد کرد.
 • موکت چرک مرده نشده و کاملا براق و تمیز خواهد شد.
 • از تا خوردن، لول شدن و جمع شدن موکت جلوگیری می شود.
 • فرورفتگی ناشی از پایه های مبل و صندلی بر روی موکت، به خوبی از بین خواهد رفت.
 • خشک شدن کامل موکت از رشد کپک و قارچ در آن جلوگیری خواهد نمود.
 • استفاده از مواد و دستگاه های به روز باعث می شود تا طول عمر موکت افزایش پیدا کند.
 • موکت به صورت عمیق از آلودگی ها و ذرات گرد و غبار پنهان، تمیز خواهد شد.
قالیشویی توحید، اولین گزینه برای دریافت خدمات

انتخاب بهترین موکت شویی تهران

خدمات شستن انواع موکت توسط قالیشویی های معتبر انجام می شود. قالیشویی توحید رتبه اول را در بین قالیشویی های مستقر در تهران دارد. زیرا دارای یک تیم کامل از نیروهای آموزش دیده در بالاترین سطح است. همچنین تکنسین های ما تجربه زیادی در زمینه شستشوی انواع موکت دارند. علاوه بر این، استفاده از بهترین مواد شوینده باعث می شود تا به کیفیت نخ ها و بافت موکت آسیبی وارد نشود.

دستگاه های بخار استفاده شده توسط ما می تواند هرگونه خاک یا لکه را از سطح موکت ها بزداید و به این ترتیب به عنوان بهترین موکت شویی تهران از نظر مردم شناخته شود. شما تیمی از کارگران حرفه ای را در قالیشویی توحید پیدا خواهید کرد که موکت های شما را ظرف تنها چند ساعت کاملاً تمیز کرده و آماده استفاده می کنند. با این کار روند تمیز کردن منزل و موکت های خود را بسیار سریع انجام خواهید و در آب و از همه مهم تر در زمان خود صرفه جویی خواهید کرد.

 بهترین موکت شویی در قالیشویی توحید

شستشوی حرفه ای موکت

یکی از مشکلاتی که برخی هنگام تمیز کردن موکت با آن روبرو هستند، حمل و نقل از یک مکان به مکان دیگر است. برداشتن مداوم فرش و بازگرداندن و چسباندن مجدد آن، باعث آسیب به فرش می شود. اما با سرویس تمیز کردن فرش که توسط قالیشویی توحید ارائه می شود، خدمات موکت شویی را در محل انجام شده و دیگر نیازی به برداشتن و نصب مجدد موکت نیست. همچنین یک مرکز ارائه دهنده خدمات شستشوی موکت در تهران با تمیز کردن سخت ترین لکه های فرش از جوهر گرفته تا انواع چای و قهوه و آدامس و ... تمیزی و زیبایی را به منزل شما باز می گرداند. دقت کنید که اگر از نحوه پاک کردن لکه ها آگاهی ندارید، پاک کردن آن ها را امتحان نکنید زیرا ممکن است موجب پخش شدن لکه و از بین بردن الیاف موکت شوید.

چگونه موکت را در جای خود تمیز کنیم؟

نظافت موکت در جای خود یکی از مباحثی است که توجه اکثر خانم های خانه دار را به خود جلب می کند، زیرا تمیز کردن موکت در خانه، به ویژه انواع ثابت یا متصل آن، بسیار دشوار است. همچنین تمیز کردن موکت ها بدون جابجایی وسایل بسیار سخت و طاقت فرسا خواهد بود. بنابراین برای تمیز کردن موکت و حذف انواع آلودگی ها، میکروب ها و حشرات از آن ها که ممکن است بیماری های مختلفی را برای اعضای خانواده به ویژه کودکان ایجاد کنند، بهتر است از روش های موکت شویی حرفه ای استفاده نمایید.

با ما در تماس باشید

برای دریافت خدمات از قالیشویی توحید، با ما تماس بگیرید. در اسرع وقت، برای خدمت رسانی مراجعه می‌کنیم...

مراحل موکت شویی در منزل

تمیز نگه داشتن موکت ها در طول سال دشوار است. تمیز کردن عمیق برای از بین بردن گرد و غبار و میکروب های موکت بایستی به طور مرتب یا حداقل هز 6 ماه تا حداکثر هر 12 ماه یکبار انجام شود تا ظاهر موکت همچون روز اول تمیز و براق باشد. بنابراین باید از یک مرکز ارائه دهنده خدمات شستشوی موکت برای انجام این کار کمک بگیرید. هنگامی که با یک موکت شویی حرفه ای تماس می گیرید، علاوه بر تمیز شدن موکت، لکه های سخت نیز از بین خواهند رفت. مراحل تمیز کردن موکت به کمک متخصصین حرفه ای قالیشویی توحید به شرح زیر انجام خواهد شد:

 • تعیین میزان آلودگی موکت:متخصصین ابتدا میزان کثیفی موکت را بررسی می کنند. همچنین با شناسایی دقیق مناطق لک شده و قسمت های از موکت که بو می دهند، میزان کار مورد نیاز را بررسی می کنند. علاوه بر این ها، موکت ها از لحاظ وجود کپک ها، قارچ ها و سایر حشرات نیز بررسی خواهند شد. در پایان این مرحله، تکنسین موارد مورد نیاز و مراحل مورد نیاز را به شما توضیح خواهد داد.
 • جابجایی وسایل: در مرحله بعد تکنسین ها ابتدا مبلمان، کتابخانه، میز نهارخوری، تختخواب و یا دیگر وسایل سنگین و بزرگ موجود بر روی موکت ها را که مانعی برای شستن هستند، جا به جا کرده و به اتاق دیگری منتقل خواهند نمود. نگران وسایل خود نباشید. متخصصین تمام قوانین ایمنی و موارد احتیاط را برای عدم آسیب رسانی به وسایل شما در نظر خواهند گرفت. همچنین دقت کنید که وسایل تنها در صورت نیاز جا به جا خواهند شد و اگر نیازی به جابجایی وسایل نباشد، این مرحله حذف می شود.
 • جارو کشیدن و حذف گرد و غبار:در این مرحله تکنسین ها به کمک دستگاه های مکش پر قدرت، تمام ذرات گرد و غبار موجود در الیاف موکت را بالا کشیده و تمیز می نمایند.
 • حذف لکه ها:در این مرحله متخصصین به کمک مواد شوینده مخصوص، اثرات مبل و دیگر وسایل قرار داده شده بر روی موکت را به دقت تمیز می کنند.
 • استفاده از مواد شوینده تخصصی:در این مرحله، تکنسین تمام سطح موکت را به مواد شوینده مخصوص موکت شویی آغشته می نماید. استفاده از مواد شوینده مخصوص به حفظ الیاف موکت و عدم آسیب رساندن به رنگ و همچنین حفظ طول عمر موکت کمک می کند.
 • شستشوی موکت:در مرحله بعد به کمک یک دستگاه مخصوص، مواد شوینده بر سطح موکت پخش شده و سپس مکش خواهد شد. استفاده از مواد شوینده و دستگاه های پیشرفته موکت شویی براساس نوع موکت و بافت آن انتخاب خواهد شد.
 • بخارشویی موکت:در مرحله بعد به کمک یک دستگاه بخارشو با مکش قوی، فرش بخارشویی شده و تمام آلودگی های سطح فرش به خوبی تمیز خواهد شد.

مزایای شستشوی موکت با قالیشویی توحید

از جمله مزایای استفاده از خدمات شست و شوی موکت قالیشویی توحید عبارت است از:

 • بخار شوی کردن فرش توسط ما، میکروب ها و میکروارگانیسم های چسبیده به رشته های بافته شده موکت را از بین می برد.
 • شستشوی تخصصی موکت موجب از بین بردن آلودگی ها و لکه های سخت مانند لکه جوهر یا لکه قهوه خواهد شد.
 • شستشوی موکت به کمک قالیشویی توحید در زمان و انرژی زنان خانه دار یا کارمندان صرفه جویی خواهد نمود.
 • علاوه بر صرفه جویی در زمان، شستن تخصصی باعث می شود تا نتیجه شستن موکت بسیار رضایت بخش تر از شستشوی دستی باشد.
 • شستن موکت به کمک یک تیم حرفه ای، علاوه بر کیفیت بالای شستشو، بسیار سریع انجام خواهد شد.
 • آلودگی های نامرئی مانند گرد و غبار و حشرات مخفی در موکت ها را به کمک استفاده از خدمات شست و شوی موکت برای همیشه از بین خواهند رفت.
 • شسشتن حرفه ای، موکت را در برابر انواع آسیب های ناشی از شستن غیراصولی موکت محافظت خواهد نمود.
 • افزایش طول عمر موکت از دیگر مزایای شستن موکت به کمک تکنسین های قالیشویی توحید است.
 • شستن حرفه ای باعث می شود تا موکت شما برای مدت طولانی تری زیبایی خود را حفظ کند.
 • استفاده از محلول ها و شوینده های تمیز کننده مطابق با مشخصات بین المللی و استاندارد، باعث می شود تا موکت مانند گذشته جدید، نو و زیبا به نظر برسد.
 • شستشوی موکت توسط قالیشویی در مکان شما انجام خواهد شد و نیازی به خارج کردن و جابجایی موکت نخواهد داشت.
 • کارشناسان حرفه ای ما به طور دوره ای در کلاس های آموزش موکت شویی شرکت کرده و به این ترتیب تخصص لازم در زمینه شستشوی انواع موکت را دارند.

قیمت موکت شویی در تهران

اگر چه قیمت شست و شوی موکت با توجه به نوع موکت، میزان آلودگی و لکه های موکت تعیین می شود. اما به طور کلی قیمت موکت شویی نسبت به آنچه که شما دریافت می کنید بسیار به صرفه و اقتصادی است. چرا که علاوه بر صرفه جویی در آب، زمان و انرژی شما، شستن موکت حرفه ای فضایی بسیار زیبا و درخشان را برای شما ایجاد خواهد نمود.