استفاده از خدمات موکت شویی یک روش عالی برای شستشوی انواع موکت است. هر چقدر هم که تلاش کنید موکت ها را تمیز نگه دارید، بهرحال این اتفاق اغلب می افتد که موادی بر روی موکت بریزد و یا کودکان خود یا مهمانان تات آن را کثیف کنند.

موکت ها یکی از انواع کفپوش های پرطرفدار خصوصا در خانه های ایرانیان است. از آن جایی که فرش ها انعطاف پذیری کمتری دارند و کمتر می توان از آن ها در بخش های مختلف استفاده نمود. از طرف دیگر فرش ها اغلب گران قیمت هستند. در نتیجه موکت ها با قیمت های ارزان تری که دارند، می توانند گزینه خوبی برای جایگزینی فرش باشند. این نوع از کفپوش ها به خوبی قسمت های مختلف زمین را پوشش داده و در عین حال قیمت مناسبی نیز دارند. موکت ها امروزه با انواع طرح و رنگ های متنوعی طراحی و تولید می شوند که در بخش های مختلف منازل، ادارات، ارگان ها، مساجد، نمازخانه ها و ... مورد استفاده قرار گیرند.

موکت ها یکی از اجزای دکوراسیون داخلی هستند که باید حفظ و مراقبت شوند. ظرافت خانه کامل نیست مگر اینکه موکت های شما نیز همچون فرش، مبل و سایر وسایل تمیز و عاری از لکه و کثیفی باشند.

با استفاده از سرویس موکت شویی قالیشویی توحید می توانید انواع موکت های خود را با قیمت مناسب به صورت اتوماتیک و به سرعت تمیز نمایید.

 

چرا باید موکت ها را بشوییم؟

موکت ها متداول ترین پوشش کف برای اتاق خواب و اتاق نشیمن هستند. اما باید توجه کنید که موکت ها نیز مانند هر کفپوش دیگری به شستشو و مراقبت نیاز دارند. همچنین موکت ها اغلب در زیر فرش ها و یا در گوشه و کنار منزل دیده می شوند، بنابراین گرد و خاک بیشتری به خود جذب کرده و بیشتر لکه دار می شوند.

بنابراین از آن جایی که موکت ها بیشتر از فرش ها و سایر کفپوش ها در معرض آلودگی های مختلف هستند و همچنین در زیبایی و تمیزی خانه نیز نقش به سزایی دارند، شست و شوی آن ها بایستی به طور مرتب انجام گیرد تا فضایی زیبا و مملو از پاکیزگی را برای ما به ارمغان آورند.

چرا نباید موکت ها را خودمان بشوییم؟

از آن جایی که موکت ها انعطاف پذیری بیشتری دارند، اغلب افراد ترجیح می دهند تا شستشوی موکت در منزل را امتحان کرده و خودشان این کار را انجام دهند. اما دقت کنید که شستشوی موکت در خانه علاوه بر صرف زمان و تلاش زیادی، در نهایت نیز ممکن است نتایج مورد نظر شما را نداشته باشد. همچنین شستن موکت در خانه ممکن است باعث آسیب زدن به بافت موکت شده و یا به جای از بین بردن لکه ها، باعث پخش لکه بر روی موکت شود.

 دیگر مضرات شست و شوی موکت در منزل شامل موارد زیر است:

استفاده بیش از حد از مواد شوینده: اغلب افراد برای شستن و تمیز کردن موکت از میزان زیادی مواد شوینده استفاده می کنند. این موضوع می تواند باعث شود تا نتوانند مواد شوینده را حتی با چندین بار آبکشی، از بافت موکت خارج کنند و به این ترتیب باعث پوسیدگی موکت شوند.

عدم خروج آب اضافی از موکت: هنگامی که موکت بیش از اندازه خیس ‌شود و آب به پد زیر موکت برسد، خارج کردن آب از آن بسیار دشوار خواهد بود. همچنین به جای ماندن آب اضافی در موکت، امکان رشد قارچ و حشرات در آن را افزایش داده و باعث جذب بیشتر کثیفی های اطراف می شود.

لک شدن موکت: موکت های خیس علاوه بر اینکه گرد و خاک و دیگر آلودگی ها را به سرعت جذب می کنند و چک مرده می شوند، می توانند باعث رنگ پس دادن سایر وسایل منزل نیز شوند. به طور مثال اگر موکت هایی که خیس باقی می مانند، در معرض پایه های مبل چوبی و یا صندلی های فلزی قرار گیرند، باعث رنگ دادن چوب بر روی موکت شده و یا باعث زنگ زدن فلزات و برجای ماندن رنگ فلزی بر روی موکت می شوند.

 

کار را به کاردان بسپارید!

مزایای موکت شویی به کمک متخصصین قالیشویی شامل موارد زیر است:

-    شستن موکت به صورت تخصصی بسیار سریع انجام می شود.

-      در شستن موکت حرفه ای آب اضافی موکت در انتها خارج شده و موکت خشک می ماند.

-      انواع لکه های موکت حذف خواهند شد.

-      در شست و شوی تخصصی به الیاف و بافت موکت آسیب نخواهد رسید.

-      نیازی به بلند کردن و جابجایی موکت نیست و شستن در محل انجام خواهد شد.

-      شستشو با کمک مواد شوینده تخصصی انجام شده و رنگ موکت تغییر نخواهد کرد.

-     موکت چرک مرده نشده و کاملا براق و تمیز خواهد شد.

-      از تا خوردن، لول شدن و جمع شدن موکت جلوگیری می شود.

-      فرورفتگی ناشی از پایه های مبل و صندلی بر روی موکت، به خوبی از بین خواهد رفت.

-      خشک شدن کامل موکت از رشد کپک و قارچ در آن جلوگیری خواهد نمود.

-    استفاده از مواد و دستگاه های به روز باعث می شود تا طول عمر موکت افزایش پیدا کند.

-     موکت به صورت عمیق از آلودگی ها و ذرات گرد و غبار پنهان، تمیز خواهد شد.

Icon
Awesome Image
Awesome Image