Awesome Image

مبل شویی یکی از روش های مراقبت از مبلمان و حفظ زیبایی فضای داخلی شماست.

چه بچه داشته باشید و چه آنکه ساعت های زیادی را در خانه سپری کنید، به هرحال مبل ها اغلب منبع جذب عالی برای بسیاری از آلودگی های محیط هستند. مبل ها می توانند در زیبایی خانه یا فضاهای اداری نقش به سزایی داشته باشند اما روکش مبلمان کثیف نه تنها بر زیبایی فضا نمی افزاید، بلکه تمام فضای شما را آلوده و کثیف جلوه می دهد.

هنگامی که میزبان مشتریان، دوستان و یا خانواده خود هستید، مبلمان شما از گرد و غبار لباس، میکروب ها، خرده های خوراکی ها و لکه ها در امان نیست. جالب است بدانید پارچه های رو مبلی معمولا تا 80 درصد گرد و غبار محیط را به خود جذب می کنند. حتی اگر لکه ها و آلودگی ها با چشم قابل رویت نباشند نیز یک مبلمان کثیف می تواند منشا انتقال آلودگی ها باشد.

از طرف دیگر چون مبلمان جزو کالاهای لوکس به شمار می رود، گران قیمت است و معمولا امکان تعویض مبل و یا حتی تعویض پارچه رومبلی نیز در صورت کثیف شدن وجود ندارد. بنابراین شستشوی تخصصی مبل اقتصادی به نظر می رسد.

خدمات مبل شویی توحید با استفاده از جدید ترین متد ها و تکنولوژی ها برای طیف گسترده ای از پارچه های مبل از جمله ابریشم، پنبه هائیتی، مخمل، مخمل خواب دار، چرم، پارچه های سفید، رنگی، طرح دار و ... در سریع ترین زمان ممکن ارائه می شود.

چرا نباید مبلمان را خودمان بشوییم؟

 

حتما شما هم پیش از فکر کردن به استفاده از خدمات یک مبل شویی حرفه ای به شستشوی مبلمان در منزل فکر کرده اید. دقت کنید که شستن مبل به صورت غیر تخصصی و بدون کمک گرفتن از دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته، نه تنها صرفه جویی در هزینه نیست، بلکه با افزایش امکان آسیب به مبل، باعث پرداخت هزینه های بیشتر تعویض روکش یا حتی تعویض مبل نیز خواهد شد.

بنابراین از جمله مضرات شستشوی مبل در منزل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-   عدم خروج آب اضافی، خیس ماندن و سریع تر آلوده شدن رویه مبل

-    چرک مرده و کثیف تر شدن مبلمان

-     جاماندن آب، گندیدن و کپک زدن بافت مبل

-       جذب بیشتر آلودگی ها و گرد و خاک توسط مبل مرطوب

-    کهنه شدن رویه مبل

-      سفیدک زدن مبلمان (خصوصا در انواع مبلمان چرمی)

-      ایجاد بوی نامطبوع در مبل با شستشو به کمک انواع شامپو، شامپو فرش، صابون و ...

-       لک شدن و پرز گرفتن پارچه رومبلی در صورت شستشوی غیر تخصصی به کمک پارچه و آب و کف

-      آسیب رسیدن به بافت پارچه رومبلی و احتمالا چوب یا بدنه مبل در صورت شستشوی غیر حرفه ای مبل

مزایای استفاده از خدمات شستشوی مبل

از جمله مزایای استفاده از خدمات مبل شویی قالیشویی توحید عبارت است از:

-     رفع مشکلات پارچه رومبلی

-     از بین بردن انواع لکه ها، زنگ زدگی ها و ...

-      تمیز کردن مبل به کمک دستگاه های پیشرفته و به روز

-   تمیز کردن به کمک کف یا حلال های شستشوی استاندارد

-      شستشوی انواع آلودگی های مبل

-    استفاده از انواع مواد شوینده استاندارد و متناسب با نوع رویه مبل

-    خارج کردن تمام آب اضافی از مبل به کمک دستگاه های مکش مخصوص

-      ایجاد یک مبلمان تمیز، نو و بدون لک

-      انجام خدمات شستشوی مبل در محل

-     دردسر کمتر و آسایش بیشتر برای شما

 

شستشوی مبل براساس نوع مبلمان چگونه انجام می شود؟

همانطور که حتما می دانید، امروزه مبل ها در انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند که شما می توانید براساس سبک دکوراسیون و یا سلیقه شخصی خود، از انواع آن ها انتخاب و خریداری نمایید. به طور کلی انواع مبلمان براساس سبک، شامل مبلمان استیل یا سلطنتی و مبلمان راحتی است که انواع مختلفی در این دسته بندی ها وجود دارند و روش های شست و شوی متفاوتی نیز خواهند داشت.

1.      شستشوی مبل استیل یا شستشوی مبل سلطنتی

از آن جایی که مبلمان استیل نسبت به سایر انواع مبلمان گران قیمت تر هستند، بنابراین شست و شوی آن ها نیز نیازمند دقت و توجه بیشتری است. شست و شوی مبل سلطنتی یا استیل بایستی به کمک دستگاه های مخصوص انجام شود تا بتوان تمام آب و کف استفاده شده برای مبل را پس از اتمام کار، به راحتی خارج نمود. خارج کردن آب و کف از مبل باعث می شود تا پارچه مبل دچار پوسیدگی و کپک زدن نشود.

همچنین مکش آب از پارچه رومبلی باعث می شود تا مبل نم دار باقی نماند و با کوچک ترین آلودگی ها، چرک مرده و کثیف نشود. علاوه بر این، مبلمان استیل دوخت های ظریف تری داشته و شستشوی ظریف تری نیاز دارد.

2.      شستشوی مبل راحتی

مبلمان راحتی امروزه با تنوع بالایی طراحی و تولید می شوند که شامل انواع مبل ال، کاناپه و ... می باشد. اگرچه مبلمان راحتی نسبت به مبل سلطنتی ارزان قیمت تر است اما پارچه های به کار رفته در مبلمان راحتی معمولا به صورت سرتاسری بوده و بنابراین شستشوی آن ها زمان بیشتری نیاز دارد.

 

شست و شوی مبل براساس نوع پارچه چگونه انجام می شود؟

یک مرکز خدمات مبل شویی تخصصی فرآیند شستشوی مبل و همچنین استفاده از مواد شوینده را متناسب با میزان کثیفی مبل انجام خواهد داد. تکنسین های حرفه ای می دانند که مبلمان با پارچه های مختلف یکسان نیستند و بنابراین نحوه تمیز کردن آنها نیز باید متفاوت باشد.

1.      پارچه های رومبلی پنبه ای ساده

پارچه های رومبلی پنبه ای رنگ روشن شامل رنگ های سفید، کرمی، طوسی روشن، طلایی روشن و ... به عنوان ظریف ترین سخت ترین انواع پراچه های رومبلی از نظر شست و شو هستند. امکان قهوه ای شدن این پارچه ها زیاد است و  بنابراین شست و شوی آن ها نیز ظرافت بیشتری می طلبد. برای شستن این پارچه ها از انواع محلول های خشک شویی استفاده می شود که خاک، روغن و جرم را از پارچه خارج می کند. فرآیند خشکشویی این مبل ها با دست انجام شود و نتایج عالی خواهد بود.

توجه داشته باشید که تمیز کردن پارچه های طبیعی مانند پنبه نسبت به تمیز کردن پارچه های مصنوعی بیشتر وقت گیر و شیمیایی است، بنابراین برای پارچه های طبیعی ممکن است مجبور باشید کمی هزینه های بیشتری برای شسشتوی مبل خود پرداخت کنید.

2.      پارچه های رومبلی طرح دار

پارچه های رومبلی طرح دار که معمولا برای انواع مبلمان استیل استفاده می شود و امروزه برای انواع مبلمان راحتی نیز اجرا می شود، نسبت به انواع پارچه های ساده، شستشوی آسان تری دارند. این پارچه ها احتمال نشت رنگ و سایر مشکلات را کمتر دارند و بنابراین به کمک دستگاه های شستشوی پیشرفته به سرعت تمیز خواهند شد.

3.      پارچه های رومبلی مصنوعی

هنگام تمیز کردن پارچه های مصنوعی مانند پلی استرها و پلی پروپیلن، ابتدا از یک پیش اسپری تمیز کننده خنثی برای تجزیه روغن ها استفاده می شود. سپس به کمک یک محلول تمیز کننده متناسب با پارچه برای قسمت های آلوده استفاده می شود. در مرحله بعد، از آب گرم برای شستشوی پارچه و از بین بردن خاک ها استفاده می شود.

4.      پارچه رومبلی چرم

شستشوی مبل های چرمی نسبت به شستشوی انواع مبلمان پارچه ای کمی متفاوت است. برای مبل های چرمی، تکنسین های قالیشویی توحید ابتدا برچسب مبل را مشاهده کرده و سپس براساس آن، مبلمان را شستشو خواهند داد.  از جمله اطلاعاتی که بر روی این برچسب ها درج شده، امکان یا عدم امکان شستشوی مبل چرمی با آب، امکان استفاده از شوینده یا عدم آن، نوع شوینده و استفاده از آب گرم یا سرد برای شستشو اشاره کرد.

Icon
Awesome Image
Awesome Image